Utrecht_-_coat_of_arms

Schaken in Utrecht

Over schaken in Utrecht

Schaken in Utrecht is een initiatief van Stibus. Alle schaakclubs in Utrecht werken samen om het schaken in Utrecht te promoten en om initiatieven te ontwikkelen voor alle gezamenlijke schaakclubs in Utrecht.

220103 Stibus Woonkamer Open v3 13 dec-min

Het Stibus Woonkamer Open!

Deze corona-crisis vraagt om inventiviteit. De verenigde schaakverenigingen in Utrecht (Stibus) willen de mogelijkheid bieden te blijven schaken, tegen tegenstanders van gelijke sterkte. Maar wel zo veilig mogelijk.
Het concept van het Woonkamer Open is al eerder uitgevoerd bij Paul Keres (PK Woonkamer Open I & II) en bij Moira-Domtoren (het Lentetoernooi). Het idee wordt nu beschikbaar voor alle spelers en oud-spelers van alle Utrechtse schaakverenigingen. Het Stibus Woonkamer Open heeft 7 ronden en wordt georganiseerd onder de vlag van Stibus. Het is daarmee tevens het eerste evenement dat vanuit www.schakeninutrecht.nl wordt georganiseerd.

In het Woonkamer Open-format word je uitgenodigd om per ronde twee rapidpartijen (tegen dezelfde tegenstander) met het speeltempo van 20 minuten per partij en 10 seconden increment te spelen. Dit mag thuis in de woonkamer… of op de club (als die open is), op een vrijdagmiddag tijdens Schaakcafé in Dijckzigt, een schaakbord in het Koningin Maximapark of online op Lichess. Net waar beide spelers zich prettig bij voelen. Elke ronde van twee weken kun je kiezen om mee te doen waarbij je je speelvoorkeur (online t.o.v. offline) aangeeft. De indeling wordt zoveel mogelijk gemaakt o.b.v. saldo en speelvoorkeuren en wordt op maandag bekendgemaakt. Binnen twee weken speel je de partijen en geef je de uitslagen door. Hieronder staat de informatie nog eens duidelijk op een rijtje. Schrijf je eenmalig in voor het Stibus Woonkamer Open onderaan deze pagina. Na inschrijving bij het toernooi moet je je ook nog even aanmelden voor de eerste ronde via de pagina van ronde 1, tenminste als je meteen in ronde 1 wil starten. Op maandag 13 december wordt de indeling van de eerste ronde bekend gemaakt op de site en per mail. Namens de Utrechtse schaakclubs en Schaakcafé Dijckzigt hopen we op vele mooie schaakmatches in diverse (online) woonkamers!

Hoe werkt het Stibus Woonkamer Open?

Je schrijft je eenmalig in voor het toernooi (zie onderaan deze pagina).
Een ronde duurt twee weken, je bepaalt zelf of je die ronde mee wil doen.
In de ronde die aan een ronde vooraf gaat, kun je je aanmelden voor de volgende ronde. Aanmelden kan op het formulier op de rondepagina (zie hier bijvoorbeeld de pagina van ronde 1)
Elke ronde (2 weken) wordt de indeling op maandag op de website gepubliceerd. De indeling proberen we zoveel mogelijk op basis van saldo en speelvoorkeuren te doen.
Benader je tegenstander snel en spreek af om online of offline met elkaar twee partijen (wit & zwart) te schaken.
Het speeltempo van de twee partijen (wit en zwart) bedraagt 20 minuten + 10 seconden increment
De winnaar geeft de uitslag uiterlijk zondag het einde van de ronde door op het uitslagenformulier dat je bij alle rondepagina’s vindt. Stem bij 1-1 even af wie de uitslag doorgeeft.
Dit verloopt zo 7 ronde, 14 weken lang. Ronde 1 start op maandag 13 december en ronde 7 eindigt op zondag 20 maart. Elke ronde van 2 weken kun je kiezen of je meedoet.

Online en offline

Om het toernooi ook aantrekkelijk te maken voor schakers die minder plezier beleven aan online schaak, wil de organisatie het mogelijk maken dat deelnemers hun tegenstander thuis in hun woonkamer uitnodigen om de match offline te spelen. Er wordt alleen offline gespeeld als beide spelers dat willen, en het corona-technisch mogelijk is.

Spelers spreken met elkaar af waar, hoe en wanneer ze spelen. Daar hebben ze maximaal twee weken de tijd voor. Om de partijen in lichess te spelen, daag je je tegenstander daar uit. Het speeltempo van het Stibus Woonkamer Open is 20 minuten + 10 seconden increment. Verder is er de mogelijkheid om bij je club een digitale klok te lenen
Aanmelden per ronde

Ronde 1 loopt van maandag 13 december t/m zondag 26 december. Aanmelden voor ronde 1 kan t/m zondag 18 december. Dit kun je doen (nadat je je voor het toernooi ingeschreven hebt onderaan deze pagina), op de websitepagina van ronde 1.

Let op dat je zowel voor het toernooi inschrijft (zie onder) als aanmeldt voor ronde 1.

Uitslagen doorgeven

De winnaar geeft de uitslag voor zondag door op het uitslagenformulier dat je bij alle rondepagina’s vindt. Stem bij 1-1 even af wie de uitslag doorgeeft. De uitslagen voor ronde 1 kunnen hier doorgegeven worden.

Inschrijvingen Woonkamer Open

Bekijk onderstaand alle deelnemers van het Stibus Woonkamer Open
(Na het invullen van het formulier kan het enkele minuten duren voordat het hier getoond wordt.)

 

Woonkamer Open - Uitslagformulier

Actuele stand na ronde 7

NrNaamPntPrtSalwrvRatExtTPR
1Niels Ondersteijn596127420242802290
2Anton Rosmuller594147520212402226
3Max Valkenburg57986310174501935
4Gerben Veltkamp573106401212502094
5Bertrand Weegenaar571105311196502382
6David van Kerkhof557104311240802267
7Adrian Schoeneshoefer55384220213102232
8Wouter Visser553124402158501816
9Kees Verweij54944200197002195
10Tjerk Hacquebord54683301212901991
11Arend van de Lagemaat54063201204402126
12Henk van Lingen540103311161001713
13Bob Jansen535122312214801984
14Eddy Faverey533143412181201733
15Ger Hageman530122312185801934
16Jeroen Bollaart52162201189501957
17Alwin van Ee52022100169601924
18Lennart Kok51941110181402130
19Marijn Otte51962120216001991
20Job Starreveld51882130152401725
21John Cornelisse51881211216602065
22Michiel van der Linden51822100145802000
23Paulus Jansen51681130163501702
24Erik Janse51561120194601767
25Fred Lucas510121222175001847
26Zac Aynsley51041101169301922
27PieterJan Mellegers508141313156201582
28Xander Wemmers50614-1223227002084
29Gerard de Graaf504100203164901579
30Judith van Amerongen50440101168201580
31Jan Jaap Janse50314-1223212702019
32Erwin de Kleijn502140322158101659
33Herman van der Ploeg50160111147901636
34Leo Keijzer50020010165901300
35Marijn Jansen49940101174301888
36Han Gulyás49860111130401500
37Maarten Mellegers49820010176001538
38Bram Beijer4918-1112179501718
39Peter van den Belt48810-1122166701642
40Douwe de Wit48780121163401399
41Ton van Garderen48612-1213157401667
42John van Rooy4858-1112153501635
43Jan Jansen48414-1232171301682
44Nishaaz Haque4822-2001116801259
45Eugene Rebers4812-2001215701454
46Johnny de Kraker48112-2213189901986
47Erik Fanin48010-2203189201919
48Marijke Kok4808-2112177701749
49Stephan de Hoop4806-2102118901435
50Roman Attinger4792-2001169501624
51Nivaan Haque4762-200111890900
52Ronald Gouma47610-2122178501545
53Paul van Gijssel4752-2001149201267
54René de Korte4752-2001168601289
55Ton Mackaaij4752-2001184201776
56Ti de Jong47210-2041148101552
57Jeroen Aalderink4708-2031151701521
58Osama Saleh4654-3002164901321
59Thomas Op de Coul4554-4002118701287
60Arjen Rouvoet4514-4002174101425
61Kees Van der Meet4514-400293901290
62Martijn Eefting4504-4002166601382
63Rijn de Jonge44412-4123144401412
64Jesse Magin44214-4214151301420
65Geurt van de Wal43910-4113152401472
66Thijs Oostveen41614-6124149401388
67Els Goudriaan38610-8014120901236

Woonkamer Open - Alle uitslagen